BB Energy

BB Energy Hakkında

Yarım asırdır, güvenilir ve saygın bir enerji ortağı olarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan BB ENERGY, ticarete 1937 yılında tahıl ve asfalt ticareti ile başlamış, 1963 yılında girdiği petrol piyasasında bugün; ticaret, operasyonlar, kiralama, lojistik, depolama, rafine etme ve finansmandaki konsolide deneyimiyle, dünyanın lider bağımsız enerji alım satım şirketleri arasındadır. Londra, Atina, Beyrut, Dubai, Singapur, Moskova, Houston, Kuala Lumpur, İstanbul, Brisbane başta olmak üzere farklı ülkelerdeki ticaret ve operasyon ofisleri aracılığıyla dünyanın çeşitli coğrafi bölgelerini kapsayan bir hizmet ağı sunmaktadır.

TİCARİ FAALİYETLER

Grup geçmişten bugüne ticaret yaptığı ana pazarlardaki lider konumunu korumaya devam ederken, yeni pazarlarda coğrafi genişleme, ürün çeşitlendirme ve satın almalar stratejisiyle büyümeyi hedef edinmiştir. Ham petrolden motorine, benzinden jet yakıtına, LPG’den LNG’ye, asfalttan tüplü gaza olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi ile küresel faaliyetlerini sürdüren BBE ENERGY; ulusal petrol şirketleri, başlıca petrol kuruluşları ve bağımsız ticaret şirketleri ile işbirliklerini genişleterek yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

DEPOLAMA TESİSLERİ

BB ENERGY GRUBU, Lübnan’da toplam kapasitesi 80.000 m³ olan iki adet akaryakıt depolama tesisi, Avustralya’da toplam depolama kapasitesi 75.000 m³ olan dizel terminali ve Mersin’de toplam kapasitesi 12.500 m³ olan bitüm terminalinin de dahil olduğu 4 depolama tesisinin sahibi olup, tamamını kendisi işletmektedir. Bunlara ek olarak işletme faaliyetlerine çeşitli lokasyonlarda devam amacıyla, stratejik olarak konumlandırılmış tesisleri kiralamaktadır.

DAĞITIM FAALİYETLERİ

Lübnan’ın en önemli perakende dağıtım işletmesi olan HYPCO (Hidrokarbon Ürün Şirketi), BB ENERGY GRUBU hissedarları tarafından 1965 senesinde kurulmuştur. HYPCO SAL Lübnan perakende pazarının en büyük 2. Pazar payına sahip olup, aynı zamanda Lübnan’da Shell yağlarının tek distribütörüdür.

HYPCO markası, bulunduğu toplumun hakkettiği en kaliteli hizmeti proaktif olarak müşterilerine ulaştırmak adına, kararlarını dürüstlükle ve gururla alarak, global anlamda dinamik ve bağımsız bir akaryakıt dağıtım şirketi olarak büyümeye devam etmektedir.

Grup, Lübnan ve Türkiye’den sonra Ruanda ve Fas'da da önde gelen modern hizmet odaklı dağıtım şirketleri arasına girmiş, hizmet verdiği topluluklar ve gelecek nesiller için müşteri deneyimine değer katmayı ve bu nedenle çevreye olan bağlılığını sürdürürken marka sadakati yaratmayı hedeflemektedir.

TÜRKİYE

40 yılı aşkın süredir Türkiye ile uluslararası ticaret yaparak eksiksiz bir ürün yelpazesi (Dizel, Benzin, LNG, LPG, Jet ve Bitüm) sunmakta olan an BB Energy, 30 milyon tonun üzerinde petrol ürünü tüketimi ve kilit bir lojistik merkeziyle büyüyen bir Pazar olan ülkemizde dağıtım sektöründe gelişmeyi doğal bir ilerleme olarak görmekte ve yerel tüketicilere doğrudan ulaşmak ve Türk müşterilerimize hak ettikleri ürün ve de hizmet kalitesini verme taahhüdüyle Türkiye'deki katılımlarını arttırarak perakende pazarına olan ilgisini kanıtlamıştır. Doğu Akdeniz petrol pazarında önemli bir oyuncu olarak konumunu güçlendirmek ve perakende markası olan Hypco'yu bölgede daha da genişletmek ana hedefi olan BBE Energy 2024’de de bu doğrultuda yoluna devam edecektir.

Hypco sizi dinliyor.
Bize ulaşın.

Çağrı Merkezi

444 78 26